Home page > Aktuality > Výročí Dne vítězství si vojáci v posádce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav připomněli slavnostním nástupem

Výročí Dne vítězství si vojáci v posádce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav připomněli slavnostním nástupem

V pátek 4. května 2018 si příslušníci posádkových útvarů a zařízení v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi připomněli významné 73. výročí konce druhé světové války.

Oslavy Dne vítězství začaly slavnostním nástupem v Jaselských kasárnách, a pokračovaly v posádkovém městě pietním aktem u centrálního památníku, a dále položením kytic a věnců u vybraných pomníků obětí světových válek. 

Na slavnostní nástup přijali pozvání místostarosta města Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi Hynek Homolka, bývalý ministr obrany generálporučík Miroslav Kostelka, a další významní hosté z řad vojenské i civilní veřejnosti.

U příležitosti Dne vítězství byl vydán rozkaz ministryně obrany, který v průběhu nástupu vyhlásil ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaroslav Trakal. Karla Šlechtová v něm zdůrazňuje význam odvahy a hrdinství všech, kteří bojovali za svobodnou vlast: "Od posledních výstřelů druhé světové války dělí Evropu již třiasedmdesát let. Občané všech svobodných a demokratických zemí si v těchto dnech s úctou a vděčností připomínají odvahu a hrdinství všech, kteří vybojovali vítězný zápas s nenáviděnou nacistickou diktaturou. Druhá světová válka není vzdálenou a zapomenutou minulostí. Osudy lidí, kteří jí prošli  na straně práva a spravedlnosti, jsou stále součástí naší přítomnosti. Naše úcta patří všem, kdo se tohoto boje zúčastnili. Skláníme se před památkou těch, kteří v něm položili své životy."

 

Fotogalerie

Nahoru