Home page > Aktuality > V rámci oslav Dne ozbrojených sil proběhla i vojenská přísaha nových příslušníků pluku

V rámci oslav Dne ozbrojených sil proběhla i vojenská přísaha nových příslušníků pluku

Vojáci a občanští zaměstnanci posádky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav oslavili 30. června 2020 Den ozbrojených sil.

Ředitel Agentury logistiky plukovník Stanislav Hudeček přečetl přítomným rozkaz ministra obrany, po kterém již tradičně následovalo ocenění vybraných vojákyň a vojáků za jejich službu vlasti.

Neobvyklou součástí nástupu byla slavnostní vojenská přísaha nových příslušníků 26. pluku velení, řízení a průzkumu, Agentury logistiky a praporu podpory nasaditelných sil, která z důvodu preventivních opatření zabraňujících šíření nemoci Covid-19 nemohla proběhnout v původně plánovaném termínu ve Vyškově.

Úvodní slovo před samotným aktem složení vojenské přísahy pronesl k nováčkům velitel 261. Střediska řízení a uvědomování plukovník Pavel Růžička: „ Vojenská přísaha není pouze slavnostní symbolický akt, představuje především osobní závazek k plnění vojenských povinností při obraně státu. Závazek činíte dobrovolně, a tím je hodnota pro vás i pro naši zemi daleko vyšší. Vojáci a vojákyně, očekávám, že budete ctít a zachovávat tradiční vojenské hodnoty – odpovědnost, spravedlnost, obětavost, odvahu, věrnost a čest.“ Dále zdůraznil, že si váží jejich rozhodnutí stát se profesionálními vojáky a popřál jim mnoho úspěchů ve službě.

Mezi hosty slavnostního nástupu nechyběli místostarosta města Petr Soukup, předseda Klubu vojenských důchodců Josef Rabas a generálmajor ve výslužbě Pavel Štrůbl.

Fotogalerie

Nahoru