Home page > Aktuality > Na Dni otevřených dveří náměšťského letiště byla představena činnost pluku

Na Dni otevřených dveří náměšťského letiště byla představena činnost pluku

V sobotu 26. května se za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka a dalších významných hostů uskutečnil Den otevřených dveří 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská.

Kromě náměšťské vrtulníkové základny se při této příležitosti prezentovaly další letecké a pozemní útvary AČR s rozmanitou vojenskou technikou. Nechyběla ani Univerzita obrany Brno, Krajské vojenské velitelství Jihlava, Vojenská policie a Vojenská střední škola z Moravské Třebové. O doprovodný program se postaralo vystoupení Vojenské hudby Olomouc a Čestné jednotky AČR, dále mohli návštěvníci vidět ukázku boje zblízka či výcviku služebních psů a dravců. Pro nejmenší hosty byl připraven skákací hrad, soutěže a různé hry. Dne otevřených dveří v Náměšti se zúčastnilo téměř dvacet tisíc diváků.

Této tradiční akce se účastnil i 26. pluk velení, řízení a průzkumu, jehož hlavním úkolem je zabezpečit 7 dní v týdnu 24 hodin denně nedotknutelnost vzdušného prostoru České republiky a bezpečnost letového provozu v něm. „Prezentovala se činnost pluku, ale především specifické činnosti 261. Střediska řízení a uvědomování (CRC – Control and Reporting Centre) včetně videoukázky ostrahy vzdušného prostoru České republiky. Nebyla to první zkušenost s takovou akcí, už vloni jsme se účastnili Dne otevřených dveří v Čáslavi, kde jsme stejně jako dnes zaznamenali velmi kladné ohlasy,“ řekl nadporučík Radek Škuta.

Fotogalerie

Nahoru