Home page > Aktuality > Již 19 let uplynulo od vstupu České republiky do NATO

Již 19 let uplynulo od vstupu České republiky do NATO

Významné výročí vstupu České republiky do NATO si slavnostním nástupem v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav v pátek 9. března 2018 připomněli nejen vojáci a občanští zaměstnanci 26. pluku velení, řízení a průzkumu. Od tohoto pro armádu významného okamžiku uplynulo již 19 let.

Ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaroslav Trakal zahájil nástup svým projevem: „Nejprve mi dovolte připomenout význam Severoatlantické aliance. NATO je nejúspěšnější vojenskou aliancí všech dob. Důvodem proč tomu tak je, je zaprvé soudržnost a za druhé schopnost přizpůsobit se změnám. Naše společná bezpečnost a posilování společné obrany v Evropě je jednou z priorit současnosti. Mimo jiné se i tímto snažíme přispět k vytváření a udržení ekonomického bohatství, prosperity a veřejného soužití, které jsou důležité pro udržení míru a bezpečnosti v naší společnosti“.

Generál Trakal využil tuto slavnostní příležitost k ocenění čtyř příslušníků Agentury logistiky za vynikající reprezentaci během lednového mezinárodního závodu Winter Survival, kde logistické družstvo obsadilo bronzovou příčku.

Mezi hosty slavnostního nástupu nechyběli zástupci místní správy a samosprávy – starosta města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Vlastimil Picek, předseda místní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Selner a zástupce místního Klubu vojenských důchodců Josef Rabas.

Foto: Hana Selnerová (Agentura logistiky)

Fotogalerie

Nahoru