Home page > Aktuality > Hokejový sportovní den v Benátkách nad Jizerou

Hokejový sportovní den v Benátkách nad Jizerou

Kromě lyžování a snowboardingu měli příslušníci 26. pluku velení, řízení a průzkumu možnost změřit si síly v dalším zimním sportu, tentokrát v ledním hokeji.

Hokejový stadion v Benátkách nad Jizerou se ve čtvrtek 22. března 2018 stal v rámci sportovního dne velitele 262. radiotechnického praporu dějištěm utkání mezi zástupci podřízených jednotek 26. pluku. Celkem si přišlo zahrát 22 hokejových nadšenců, o dramatické okamžiky na ledové ploše tak nebyla nouze.

Vyhrál tým vojáků 2. radiotechnické roty. A i přesto, že soupeř bojoval statečně a vítězství nedaroval zadarmo, 9 vstřelených gólů na 12 vítězných nestačilo. Nejlepším hráčem utkání byl na závěr vyhlášen desátník Patrik Míšek z 5. radiotechnické roty.

__________________________________________________________________________________________________________________

Lední hokej patří k jednomu z nejrychlejších sportů na světě. Hráči na bruslích dosahují vysokých rychlostí a vystřelený puk někdy přesáhne i rychlost 170 km/h. Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě (pravidla byla vytvořena v Montréalu v roce 1878), ale brzy se rozšířil do Evropy, hlavně severní a střední.  

Fotogalerie

Nahoru