Home page > Aktuality > Dětský den na heliportu ve Staré Boleslavi přilákal téměř dva tisíce návštěvníků

Dětský den na heliportu ve Staré Boleslavi přilákal téměř dva tisíce návštěvníků

Krásné slunečné počasí přilákalo v pátek 1. června 2018 do prostoru heliportu staroboleslavských kasáren na oslavy Mezinárodního dne dětí téměř dva tisíce malých i velkých návštěvníků.

Tradiční akce se konala pod záštitou ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala a starosty města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Vlastimila Picka. Na přípravě pestrého programu se podílela nejen Armáda České republiky, ale i Městský dům dětí a mládeže Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Vojenská policie, Policie České republiky, Městská policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Hasičský záchranný sbor.

O dynamické ukázky se postarali příslušníci 26. pluku velení, řízení a průzkumu a Policie České republiky. V podání vojáků pluku mohli diváci zhlédnout akční ukázky boje zblízka a výcviku služebních psů, které sklidily zasloužené ovace. Pořádková jednotka Policie ČR, jejíž součástí je i jednotka jízdní policie, předvedla zásah proti demonstrantům a zadržení ozbrojeného pachatele.

Novinkou letošního ročníku byla prezentace policejního dronu s názvem BRUS (bezpilotní rotorový univerzální systém), na jehož vývoji se podílel státní podnik Vojenský technický ústav. „BRUS je moderní bezpilotní prostředek s kolmým startem a přistáním, je možné jej ovládat až na vzdálenost deseti kilometrů. Stroj má v průměru 120 centimetrů, má uhlíkovou konstrukci a je osazen šesti motory. Dron váží až 10 kilogramů a ve vzduchu vydrží více než 40 minut,“ představila novou posilu poručice policejního sboru. Dodala ještě, že BRUS je také vybaven kamerou s nočním viděním a termovizí, proto bude nasazován zejména při pátracích akcích.

Dále byla k vidění nejen armádní technika, výzbroj a výstroj, ale i technika a vybavení složek integrovaného záchranného systému. Nejvíc očekávaný byl jistě ohlušující průlet lehkého bojového letounu L-159 Alca. Děti měly možnost vyzkoušet si střelbu ze vzduchovky nebo se mohly hravou formou zdokonalit v poskytování první pomoci i ve znalostech pravidel silničního provozu, čekala na ně spousta soutěží a kvízů.

Samozřejmě nechyběl rozmanitý doprovodný program a lákavé atrakce, jako například bublinový workshop, skákací hrady, trampolíny, řetízkový kolotoč, simulátor surfu nebo obří nafukovací šipky. Tečkou na závěr bylo koupání ve voňavé hasičské pěně. Z prostoru heliportu odcházely děti plné dojmů a s úsměvem na tváři.

Fotogalerie

Nahoru