Home page > Aktuality > Brigádní generálka Lenka Šmerdová odměňovala školáčky z dětských skupin za vyrobená sluníčka

Brigádní generálka Lenka Šmerdová odměňovala školáčky z dětských skupin za vyrobená sluníčka

Letos v dubnu vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR, s Agenturou profesního rozvoje a podpory aktivit výtvarnou soutěž pro dětské skupiny Ministerstva obrany ČR „O nejkrásnější sluníčko“.

Do soutěže se zapojily děti z dětských skupin z Prahy, Staré Boleslavi, Čáslavi a z Bechyně. Malí školáčci sluníčka nejen malovali, ale také vyráběli z látek, vlny, plastelíny i sušených květin. Komise, která hodnotila celkem 53 výtvorů, je rozdělila do dvou kategorií – skupinové práce a jednotlivci. Vybrala vždy tři nejhezčí obrázky z každé dětské skupiny, tři nejlepší skupinové práce a nakonec se rozhodla udělit cenu i absolutnímu vítězi.

„Práce dětí jsou kouzelné a jsem moc ráda, že jejich cesta vyhodnocením soutěže nekončí. Všechna ta rozzářená sluníčka potěší nemocné děti nejen na lůžkovém oddělení při Vojenské nemocnici v Olomouci, ale také veterány v Olomouci a v Praze,“ řekla Lenka Šmerdová.

Všichni účastníci soutěže dostali za svou práci drobné dárky z rukou brigádní generálky Lenky Šmerdové, která děti ve všech dětských skupinách navštívila. Vítězům předala diplomy a perníková sluníčka.

Dětská skupina Ptáčata v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav byla druhá v pořadí, kde se za výtvarnou soutěž „O nejkrásnější sluníčko” odměňovalo. Do Staré Boleslavi zavítala brigádní generálka v doprovodu ředitele Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit plukovníka gšt. Pavla Vobůrky v pátek 18. května 2018. Vítězkou v Ptáčatech se stala Magdalénka (2,5 roku), na druhém místě se umístil Vítek (5 let) a třetí příčku obsadil  Vojtíšek (3 roky).

Fotogalerie

Nahoru