Home page > Aktuality

Aktuality

Ondřej Skočík: Osobní zkušenosti vojáka v aktivní záloze i vojáka z povolání

Publikováno: 5.5.2021 Autor: Anonym

(převzato z czdefence.cz)   Rotný Ondřej Skočík za svůj život profesionálního vojáka vyzkoušel hned několik útvarů Armády České republiky. Poté, co se z osobních důvodů rozhodl z armády na čas odejít, okamžitě se přihlásil do aktivní zálohy a poznal tak i život vojáka z „druhé strany“.

Hlídají české nebe 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Publikováno: 27.4.2021 Autor: Lucie Machorková

Ochrana vzdušného prostoru nad naším územím. To je hlavní úkol vojáků 26. pluku velení, řízení a průzkumu, kteří nepřetržitě střeží české nebe.

Generál Opata ocenil pět příslušníků armády. Mezi nimi i vojákyni 26. pluku, která se svým partnerem zabránila požáru.

Publikováno: 13.4.2021 Autor: Anonym

(převzato z army.cz)  V pondělí 12. dubna předal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata plakety, mince a ocenění Laudi Memorabilis za záchranu lidského života a ochranu majetku čtyřem vojákům a jedné vojákyni.

I přes Velikonoce byl pluk ze Staré Boleslavi zapojen do pokračující pomoci zdravotnickým a sociálním zařízením

Publikováno: 6.4.2021 Autor: Lucie Machorková

Celkem 26 vojáků radiotechnického praporu a praporu podpory strávilo svátky jara pomocí personálu v nemocnicích a domovech sociální péče po celé republice. Jejich dočasnou základnou se stala Praha, Mladá Boleslav, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Krabčice.

Jsem rád, že jsem mohl podat pomocnou ruku

Publikováno: 1.4.2021 Autor: Lucie Machorková

Než se vloni v lednu dal na dráhu profesionálního vojáka, už čtyři roky předtím získával vojenské zkušenosti jako příslušník jednotek aktivní zálohy v Chrudimi a Pardubicích.

Stránky

Nahoru